Dřevěné konstrukce pro rodinné domy

Dřevo lze jednoznačně označit jako jeden z nejstarších stavebních materiálů. V současnosti se však opět dostává do popředí díky svým jedinečným vlastnostem a estetickému vzhledu a v neposlední řadě se stává oblíbeným také díky poměrně malé náročnosti při výstavbě rodinných domů. Proč byste tedy i Vy měli zvážit využití dřevěné konstrukce při výstavbě Vašeho domu? Níže Vás seznámíme s hlavními výhodami.

  1. Ekologický přístup: Dřevo je obnovitelná surovina, jehož těžba má minimální dopad na životní prostředí, zanechává mnohem menší uhlíkovou stopu než jiné stavební materiály, a tak pomáhá v boji s klimatickými změnami.
  2. Tepelný komfort: Dřevo má vysokou tepelnou kapacitu, což znamená, že dřevěné domy si udržují konstantní vnitřní teplotu nezávisle na vnějších klimatických podmínkách, což pro Vás jako majitele bude představovat značné úspory ať už při vytápění či naopak při chlazení Vašeho domu.
  3. Estetika:Dřevo je přírodní materiál, který svou jedinečností a texturou dodává domům útulný a přirozený design, který lze jen těžko napodobit použitím jiného materiálu. Díky jeho vzhledu a barvě je lehce kombinovatelné s ostatními stavebními materiály.
  4. Flexibilita při výstavbě: Dřevo je oproti jiným stavebním materiálům značně flexibilní. Jednak je lehčí než většina stavebních materiálů, což výstavbu domu značně urychlí, a navíc není problém provádět poměrně rychle bez složitých stavebních prací různé úpravy či změny během samotného stavebního procesu.
  5. Rychlost výstavby: Pokud hovoříme o výhodách dřevěných konstrukcí pro výstavbu domů, pak musíme bezpochyby uvést, že se jedná o poměrně rychlou stavbu, což znamená, že se zkracuje doba, kdy je možné se do nového domova nastěhovat.
  1. Zdravý vnitřní prostor: Další výhodou dřevěných konstrukcí je ta, že dřevěné stěny tzv. „dýchají“, dřevo je tak schopné přirozeně korigovat vlhkost vzduchu uvnitř domu, a tak značně klesá riziko výskytu plísní či bakterií.
  1. Odolnost a pružnost: Při správném zpracování a údržbě je dřevo schopné vzdorovat nástrahám jako je hmyz, vlhkost a jiné nepříznivé podmínky, a to po mnoho let. Díky tomu, že dřevěné konstrukce jsou pružné, je jejich použití vhodné zejména v oblastech, kde dochází k častým seismickým aktivitám.
  1. Snadná údržba a dlouhá životnost: Dřevěné domy mají také tu výhodu, že se snadno udržují a zároveň v případě nutného zásahu je jejich úprava či renovace poměrně nenáročná. Další výhodou je jejich životnost, která je, za předpokladu, že jsou vhodně udržovány, až několik stovek let, což nám celosvětově dosvědčují mnohé historické stavby.

Závěr:

Dřevěné konstrukce jsou vhodnou volbou zejména pro ty, kteří hledají ekologickou, časově nenáročnou, odolnou a zároveň velice flexibilní alternativu pro výstavbu svého domova. Dřevo bude ideální také pro ty, kteří jen touží po útulném, přirozeném a zejména zdravém prostředí pro svou rodinu a na své si také přijdou ti, pro které je priorita zejména možnost rychlého bydlení a úspory nákladů, které dřevěné konstrukce díky své tepelné izolaci mohou majitelům přinést.

Pokud pak sečteme všechny výše uvedené výhody v současnosti tak populárních dřevěných konstrukcí s profesionálním jednáním, poradenstvím a zkušenostmi od týmu Henry konstrukce, budete mít jistotu kvality a preciznosti vašeho dřevěného domova.