5 jednoduchých triků, jak opticky zvětšit prostor

Máte malý domeček či byt a nevíte, jak ho zařídit, aby nepůsobil ještě menším dojmem?   V tomto článku se dozvíte pár triků, jak i z malého prostoru vykouzlit stylové a vzdušné bydlení.

 1. Světlé Barvy a optické zvětšení prostoru

 • Při výmalbě místností použijte světlé barvy, které stísněný prostor opticky zvětší.
 • Dalším pomocníkem, jak vizuálně zvětšit prostor, jsou zrcadla. Díky jejich správnému umístění světlo odrážející se od zrcadel místnost vizuálně rozšíří.
 1. Vhodný Nábytek:

 • Zamezte zbytečnému nepořádku a minimalizujte množství volně se povalujících věcí využitím multifunkčního nábytku, např.: taburety s úložným prostorem, vestavěné skříně do výšky stropu, atd.

Další tipem je využití průhledného nábytku, který v prostoru na první pohled nic neruší a působí vzdušným dojmem.

 1. Opticky vyšší strop

 • K opticky vyšším stropům pomohou tapety s vertikálními pruhy nebo otevřené police dosahující až ke stropu.
 1. Minimalismus:

 • Minimalismus nebo také heslo méně je více je určitě dobrou volbou, pokud máte omezený prostor. Méně výzdoby i méně nábytku bude působit okázaleji a vzdušněji než přeplněná místnost.
 1. Osvětlení:

 • Důležitým bodem je osvětlení. Hodně světla a jeho správné umístění redukuje tmavé kouty a místnost tak působí větším dojmem. Vhodnou volbou jsou také světla, jejichž intenzitu lze regulovat dle vlastní potřeby.

S těmito 5 jednoduchým triky dokážete opticky zvětšit interiér vašeho bydlení a díky tomu můžete vytvořit z malého prostoru vzdušnější, vizuálně větší a útulný domov.

jako moderní revoluci v bydlení.